עמוד פותח

About

ברוכים הבאים לאתר 'דרך התודעה'.

האתר גדוש בחומר לימודי הקשור כולו ללימודים לפיתוח הרמות הגבוהות באדם.

כולם פרי רוחו וחלק מתורתו ושיטתו של מורה להתפתחות תודעתית: גבריאל רעם.

כל המאמרים, ההדרכות,  הדיאלוגים והקישורים, כולם עוסקים בשידרוג מצב התודעה, או לשון אחר: הקצת מצב המודעות הרדום אצל בני האדם.

חלק מן המאמרים נכתבו כתגובה לחיים, וחלקם כתגובה  לפניות של תלמידים.

אם יש משהו לא ברור, או סתם שאלה. ניתן לכתוב אותה בדף התגובות, ותוך זמן קצר נחזור אליכם, עם מענה.

כל הרוצה להציג מועמדות לקבלה ללימודים להתפתחות תודעתית, ולשאול שאלות בקשר לכך, מוזמן לכתוב למייל: ct.center@gmail.com

*

אודות המושג: מיסטיקה:

"מיסטיקה היא מושג כללי, המתייחס לתופעות והמגמות הקיימות בכל דתות העולם, ואף מחוצה להן, שעניינן ניסיונות האדם לפתח דרכי חיים וכוונות מיוחדות על מנת להנכיח בחייו באופן מועצם ובלתי אמצעי את חווית הקדוש או האלוהי. בתעודות מיסטיות רבות של דתות שונות בולט מאמץ מודע להכיר ולחוות ממדי מציאות שאינם נגישים במצב התודעה הרגיל של האדם בחיי היום יום. אופני חיים אלו והחוויות הנלוות אליהם אינם על פי רוב בדרך המלך השל התרבות הדתית שאליה משתייך המיסטקאי. היהודי החי על פי הנורמות  של דתו, כמו גם המוסלמי או ההינדי, אינו מחויב בדרך חיים דתית אינטנסיבית שכזו, והבחירה בה היתה מאז והמעולם נחלתם של יחידים. בתרבות היהודית מכונה מגמה זו דרך הסוד, דרך האמת, מסתורין. הספרות היהודית  הותירה בידינו עדויות, מן התנ"ך ועד ימינו אנו, על דמויות מיוחדות שמימשו בחייהן את המשאלה לקרבה מיוחדת אל הממד האלוהי, ואף על החוויות שעברו" (בספר הזוהר זו דמותו של רבי שמעון בר יוחאי. (ג.ר.)).

דוקטור מלילה הלנר אשד. מתוך: "הזוהר, אגדות ומעשים", הוצ' ידיעות ספרים, 2008, עמ'    9

"בזוהר  חוזרת ונישנית,  באפנים שונים,  ההנחה שבני העולם מצויים על פי רוב במצב של שינה. דוק של שינה פרוש על בניהאדם, והם אינם מכירים ורואים  את המציאות כהוויתה…"

שם, עמ' 13

*

אנו מקוים בקרוב  לייסד רשימת תפוצה, שכל מי שנרשם בה יקבל הודעות אודות חומר חדש שעולה לאתר.

ישנם כמה חומרים שצריך עבורם סיסמא כדי להיכנס, הסיסמא  ניתנת רק למי שלומד באופן פעיל.

עוד דבר, המעוניינים להכנס לרשימת התפוצה של האתר ולקבל חומרים חדשים, 'ישר מן התנור'… צריכים להכנס לדף הפייסבוק של המכון ןאימון תודעתי ושם להרשם (או לעשות לייק…). הנה הלינק לדף

בברכה

צוות ניהול האתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *