ספרים בהוצאת ניסן

אודות הוצאת ניסן

ניסן הנה הוצאת ספרים עיונית, המקדישה עצמה לספרי הגות ותקשורת.

ההוצאה הוקמה על ידי גבריאל רעם, בשנת 1991 והוציאה בתחילה ספרים בתחומי התקשורת האל מילולית. בשנים האחרונות ההוצאה עוסקת יותר ויותר בספרי הגות ומודעות עצמית.

הוצאת ניסן מתמחה בהוצאת ספרי עיון. ובשני תחומים נושקים: מודעות  ותקשורת .

 

לאחר תקופה של מספר שנים בהם הוצאו ספרים של ההוצאה על ידי הוצאת ידיעות ספרים, שבה עתה ההוצאה לעבודה פעילה. והמדובר בכשני ספרים בשנה.

מספרי ההוצאה ייצאו גם ספרים של גבריאל רעם, אך גם ספרים של סופרים אחרים וספרות מתורגמת העוסקת בתחומי ההוצאה המוגדרים.

 

ספרי תודעה:

חקר התודעה, התפתחות התודעה, הערת התודעה. וגם ספרי הגות כלליים, מסות וכו' שנוגעים בעבודה פנימית ובמודעות עצמית.

 

ספרי תקשורת:

תקשורת בינאישית, אל מילולית, אמנות השיחה, אמנות הדיאלוג, שפת גוף וכו'.

 

ממיטב ספרי ההוצאה:

1.לא הכל דיבורים, 1991, ספר על שפת הגוף בעסקים ובתקשורת, ספר זה נלמד בחוגים לתקשורת באוניברסיטאות, והודפס בכמה מהדורות.

2.  שיחות תודעה 2010, ספר אודות שיחות מודעות על נושאי החיים השונים.  

כמו בהוצאת קשת, בזמנו, ההוצאה החלה להוציא לאור מספרי גבריאל רעם, אך מתעדת להרחיב פעילותה גם למחברים אחרים מן התחומים שבהם עוסקת ההוצאה.

אודות גבריאל רעם:

הוגה דעות, מאחוריו מאות מסות ומאמרים בבלוגים ואתרים באינטרנט, כמו 'אימגו', 'רשימות', 'ניו אייג' של אנרג'י ועוד.

כמו כן הינו ידוע כמומחה ראשון במעלה לשפת הגוף, בעל טורים של ניתוחים בעיתונים שונים. והופעה בכלי התקשורת בניתוח  שפת גוף של אישי ציבור.

——————————————————————————————————————————————————-

שיחות תודעה – ניסן הוצאה לאור 2010
"שיחות תודעה'' הוא ספר עיון במתכונת שיחות והעוסק באימון תודעתי. הספר מציג גישה מפתיעה, נועזת משהו וחדשנית ביחס לנושא עבודה פנימית ומודעות עצמית.
הוא כתוב בסגנון שיחתי ו'מדבר' אל הקורא ב'גובה העיניים' – כאשר האופי הדיאלוגי מקנה לכתוב שטף וזרימה.
הספר פונה לקוראים המוגדרים כמחפשי משמעות, כאלה שהרמות היותר עמוקות או גבוהות של הקיום מדברות אליהם.
בספר 270 עמודים ויש בו מספר איורים ודיאגראמות. הספר מחולק ל-20 שיחות וארבע פרקי עיון. בכל שיחה מספר מסוים של נושאים המתפתחים במהלך השיחה.
מסופר על חסיד שבילה את השבת בחצר הרבי. כששאלו אותו מה למד מן הרבי, ענה: ''איך הוא רוכס את שרוכי נעליו''.
ואכן, גם השיחות שבספר עוסקות בדברים הקטנים והאישיים שמטרידים ומעסיקים אותנו בחיי היום יום. דברים כמו: הצלחה אצל המין השני. הצורך הנואש של כל אחד מאיתנו באהבה. בדידות, שיפוט והאשמה עצמית, משברים וטראומות אישיות, המרדף אחרי האושר, מציאת משמעות בחיים, התגברות הניכור והכוחנות בחיים, העדר אנושיות ואמפתיה כלפי החלש והפגיע ועוד. הגישה לנושאים אלה אינה של הצעת פתרון אלא של העצמת המודעות האישית.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אאוטסיידרים ומורדים- על העומדים מחוץ ומנגד – משכל ידיעות אחרונות

גבריאל רעם סוקר את הסיבות המניעות אנשים מסויימים להיות אאוטסיידרים. הוא נוקט עמדה ברורה באשר לגורלם הקשה של האאוטסיידרים והאופציות העומדות בפניהם, מנתח ובוחן מונחים מרכזיים מן האקולוגיה של המרידה והאאוטסיידריות (ניכור, חריגות, קונפורמיות, בורגנות ניהיליזם ועוד), ומגיש לקורא את "האנציקלופדיה לאאוטסיידרים ומורדים" – ההוגים והיוצרים המרכזיים שהציגו אי-נחת מן הסדר הקיים ויצאו ביצירתם נגד הממסד.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אמנות השיחה – מלהג ופטפוט לדיאלוג והידברות – משכל ידיעות אחרונות

הספר עוסק באופן מקיף בתקשורת הבסיסית ביותר – ובה בעת יקרת הערך ביותר בין בני האדם – השיחה
הוא מציג את מציאות חיינו ואת יחסינו עם אחרים דרך השיחות שאנו מנהלים: שיחות להג ופטפוט, שיחות נימוס, שיחות חיזור, שיחות במשפחה, שיחות נפש, שיחות בתרבויות שונות,"טוק-שואו" ועוד. הספר עוסק בשאלות כגון: מה בין שיחה מכסה לבין שיחה חושפת; בין דיבור להידברות; בין מונולוג בשניים לבין דיאלוג, ועוד. מתוך ניתוח השיחה עולה עמדתו הנוקבת של המחבר ביחס למקומה כיום בתקשורת בין בני אדם ולמקום בו היתה יכולה להיות: "להיות אנושיזה לשוחח – לשוחח עושה אותך אנושי".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שפת הגוף ותקשורת לא מילולית – פרולוג

ספר בסדרת "מעניין לדעת" של פרולוג, המעניק לקורא מידע מרתק, מקיף וכללי על שפת הגוף. הספר כתוב בצורה מהנה וברורה ומכוון עדשה מצומצמת לנושא רחב זה. לגוף שפה משלו – צריך רק לדעת להבין ולקרוא אותה נכון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גברים ונשים מעבר למילים -שפת הגוף של המשיכה, החיזור, האהבה והזוגיות – משכל ידיעות אחרונות

נשים וגברים – אחת החידות הגדולות ביותר. מה באמת מתרחש ביניהם מאחורי המסכות המוסכמות ומעבר למילים המקובלות? העקבות מובילים אל הגוף, כי ה"גוף אינו יודע לשקר".בספר זה תמצאו את המידע המחקרי המעודכן והמתקדם ביותר על מסתרי המשיכה המינית וההתאהבות: החל מאיתותי ה"מכירה" העצמית של נשים וגברים, זיהוי של דחייה שאינה נאמרת במילים, ההבדלים בין המיניות הנשית לגברית ועוד. זהו המכלול השלם והמעודכן למסרים לא מילוליים בין נשים לגברים, מן המבט הראשון ועד הקשר הזוגי. שפת הגוף ביחסי גברים ונשים חושפת רבדים סמויים של התייחסויות ורגשות – הרבה מעבר למילים המדוברות.
לדף הספר בידיעות ספרים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לא הכל דיבורים – הוצאת ניסן

מדריך לתקשורת לא מילולית בעסקים, מכירות, שירות, ראיון ועוד.הספר יצא בשנת 1991 ורכש לעצמו מקום מכובד ברשימת הביבליוגרפיה המומלצת ע"י מוסדות לימוד אקדמיים.
הספר עוסק בהיבטים הלא מילוליים של סיטואציות שונות בעבודה ובעסקים – כגון ראיון תעסוקתי, מתן שירות, מכירות, תישאול וניהול. הוא מלמד אתכם איך לקרוא את הכוונות, העמדות והרגשות של הזולת באמצעות שפת הגוף ואיך להפעיל נכון את שפת הגוף שלכם. הספר מיועד למקבלי החלטות ולכל מי שמבקש לשפר את מיומנויות התקשורת שלו ולהבין את ההתנהגות הבלתי-מילולית של עצמו ושל אחרים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

משמעותן של תנוחות הגוף – הוצאת ניסן

תנוחות הגוף, להבדיל מן התנועות, חושפות את הרבדים העמוקים יותר של האדם ושל אישיותו. הספר מאיר את המימד המופנם והעלום הזה מתוך תפישה האומרת , שככל שהמסר חרישי, מוצנע ומושך פחות תשומת לב – כן טומן הוא בחובו משמעות עמוקה ופנימית יותר לגבי האדם המשדר אותו.
יציבתך, תנוחות השינה החביבה עליך, האופן בו מוחזקות כתפיך, תנוחות בית החזה שלך- כל אלה נושאים עימם מידע עשיר לגבי פנימיותך ולגבי תפישת העצמי שלך. הספר מיועד לאנשים הסקרנים לגבי אנשים,לגבי עצמם ולגבי גוף האדם כיישות פסיכו-סומאטית

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *