ניתוח שפת הגוף:

Total
0
Shares

                                      Photoanalysis (פוטואנליזה) של: דוגמניות עם ידיים על המותניים.           

adela noriega                                                                                                 

                                                     B                           A

קודם כל מדובר על רושם של בחורה חמודה (קיוט). יש כאן איזון מעניין, בין ביטחון עצמי לבין שמרנות וצניעות.  הביטחון העצמי מגולם על ידי הקומה המאוד זקופה (B) וגם על ידי תפיסת שטח טריטוריאלי רב בעזרת ידיים שהמפרקים שלהם מאוד רחוקים מן הגוף. כלומר מדובר בסך הכל בבחורה אסרטיבית למדי, עם דימוי עצמי די גבוה. מצד שני אין כאן מה שקורה לעתים קרובות עם ביטחון עצמי והופעה של אישה מושכת באור הזרקורים: פרובוקטיביות, או מיניות מתפרצת. לא כאן. כאן  הרושם צנוע ומכונס משהו, אפילו שמרן; הידיים לא מבליטות או דוחפות את האגן, הן מונחות עליו בצורה די סתמית. אין שום הטיה או הבלטה של שום אבר, הכל קורקטי, פורמלי – ‘ילדה טובה’. הרגליים, בשני הצילומים, די צמודות, דהיינו, לא מתרחקות יותר מדי זו מזו כדי לא לשדר מסר מיני מזמין מדי.  (במיוחד ב- A), וזאת למרות המיני הקצר ושליחת רגל ימין מעט קדימה, המסר הזה לא מקבל אישוש וחיזוק מיתר שפת הגוף שלה, בצילום זה, שהיא שפת גוף די קפואה ותפוסה. 

בשני הצילומים החיוך ממלא את אזור הפה, אך לא כולל את העיניים, אין כאן שמחה של הופעה באור הזרקורים והיכולת להראות נשיות בשלה או מתפרצת. אבל היא עושה מה שאומרים לה, (נראה בלי הרבה חשק). 

סך הכל כנראה מדובר בבחורה שלא מבטלת עצמה, אך היא יותר מופנמת מאשר מוחצנת. מישהו הביא אותה לתחום הדוגמנות או המשחק, או כל דבר שבעטיו צילמו אותה, אך היא הייתה מעדיפה משהו פחות בוטה אקסטרווגנטי. משהו יותר שקט, ביתי ובעיקר עם יותר פרטיות.

Adriana Giotta


איזו אישיות דרמטית מלאת חיים, שמחת חיים, ואושר רומנטי.

על כל פנים לפי תצלום הבודד שיש כאן, היא נראית משוחררת, (שיער חופשי, בגדים חושפים ופותחים, פה בחיוך רחב ומלא אושר. היא גם נראית אופטימית בגין זווית הראש המוטה כלפי מעלה. אך כל זאת במבט שטחי, במבט מעמיק ובוחן יותר, ניתן לראות יותר מזה מה שרואים לא בדיוק תומך במראית העין הזאת. 

ראשית הכתפיים ועצמות הבריח הקדמיות; הכתפיים נראות מוטות קדימה, כמו כדי לכסות ולעטוף את החזה החשוף ולהגן עליו. עצמות הבריח נראות מאוד בולטות מראה שמראה חוסר נינוחות, אם לא מתח רב. כפות הידיים לא מונחות ברפיון וברכות על המותניים, ניתן לראות באצבעות הידיים, ( יד ימין) שהאצבעות כמו ‘חופרות’ מעט בתוך המותן, כמו רוצות להאחז במשהו, לוחצות יותר מאשר מדגישות או מונחות בחופשיות. ולבסוף העיניים, הן טיפה עצומות, ואכן יכול להיות שזה בגלל השמש, או אפילו בגלל החיוך, אך מה שמעניין כאן הן הגבות; בחיוך הן בדרך כלל עולות כלפי מעלה, ואילו כן יש מעין סתירה בין החיוך הרחב מאוד של הפה ובין הגבות נשארות נפוחות וללא שמץ של קימור או עיקול. 

היא מקצוענית, עושה את מה שהצלם אומר לה, והיא מספיק חמודה שזה יעבור. אך יכול להיות שזה הצילום המאה שהיא עושה באותו היום ויכול להיות שהצלם סתם מעצבן אותה. או שהראש שלה בכלל בדבר אחר.  

Adriana Lima 

A

B

כן, אכן מדובר כאן באמת על אישיות דרמטית, מוחצנת ופרובוקטיבית. ב- A ישנו משהו מעניין למדי, אם מתבוננים בכל אברי גופה, רואים שכמעט כל אבר פונה לכיוון אחר…  אפילו המרפקים והרגליים, על מרפק ורגל מצביעים לכיוון אחר. ונראה שגם לראש ולכתפיים – לכל אחד יש את הקטע הפרטי שלו… כל אלה משדרים גמישות נפשית ורגשית רבה, חופשיות ממעצורים, אך גם הרבה רצונות שמתרוצצות בפנים ולא בדיוק בהרמוניה. ואכן אצבעות הידיים ב- A מקרינות הרבה לחץ נפשי, הן מעוותות וכמו רוצות להינעץ בתוך דבר מה.

בתמונה B אנו רואים התגלמות של מיניות מאוד חופשיה, עוצמתית ופרובוקטיבית. העיניים והראש קוראים תגר, כמו אומרות: ‘בוא תנסה להתקרב אלי ונראה אם אתה מסוגל לטפל בי’… הפה הפעור משדר תשוקה ותאווה ( מוכנות לנשיקה וחושניות). 

הגוף שלה מוחזק בצורה כזאת האיברים המיניים העיקריים מקבלים הדגשה. למשל החזה מובלט בצורה גאה ופתוחה, שמשדר ביטחון רב ומוכנות למגע. האגן מופנה בחדות הצידה ואחורה ובכך מראה שהוא טעון באנרגיה מינית, מוכן לפעולה. וכמובן הפיסוק ברגליים, שהוא סתם פישוק שמראה רווח, אלא רגל ימין מוטה קדימה כמוכנה כבר להגיע לאיזשהו אקשן. 

סך הכל בחורה מאוד דינמית, חושנית, פרובוקטיבית ומלאת סערה רגשית וחושנית. 

Adriana Sklenarikova      

A

B)                  

ׂc          

קודם כל, מדובר על דמות מאוד סקסית. ונתחיל באזור הפה; הפה שלה כל הזמן פשוק, המביע פתיחות חושנית (כל אזור בגוף שיכול להיסגר ולהיפתח, משדר הזמנה או דחיה על פי מידת הפתיחות שלו). הפה הוא אזור של חושניות, ופה פתוח מדבר על חושניות שאינה עצורה, חושניות פתוחה, קומוניקטיבית. 

נקודה נוספת למיניות הן העיניים; המבט המבט ישיר, העיניים פקוחות לרווחה, מה שעשוי לשדר: נועזות, ישירות מוכנות ליצירת קשר וחוסר עכבות. ושני אלה ביחד: הפה הפשוק והעיניים הישירות – יוצרות מסר של פרובוקטיביות. 

הידיים: יש רווח גדול  בין האצבעות, מה שמשדר, שוב, פתיחות ורצון להגיע וליצור קשר (ידיים מכונסות או או קפוצות – משדרות כמובן ההיפך: הימנעות ומתח). (שני אלה מחזקים את המסר הפרובוקטיבי של השפתיים והעיניים). עוד נקודה לגבי האצבעות: בשתי תמונות: C ו- A האצבע המורה רחוקה מן היתר מצביעה כלפי מעלה (מה שעשוי להתפרש גם כמסר של אופטימיות ודומיננטיות וגם כמראה על כיוון: כלפי החזה). עוד נקודה בקשר לאצבע המורה; בשני המקרים מדובר על אצבע ביד שמאל, יד זו היא היד הריגשית, כך שמדובר בעיקר על דומיננטיות של הצד הרגשי של הגברת (אם זו הייתה היד השניה הדומיננטיות הייתה מנטלית). 

נקודה נוספת מעניינת, היא המיקום של היד המונחת על המותן; למעט תמונה A, בכשתי התמונות האחרות היד מונחת יחסית גבוה, אפשר להגיד: מעל למותן, זו תנוחה המזכירה מעט תנוחת ידיים על המותניים – גברית. נשים בדרך כלל שמות את הידיים מעט יותר נמוך ובכך מדגישות את האגן והידיים, הגברים מדגישים את המותניים והבטן. אצל הגברים החיזוק הוא של שליטה וכוח אצל נשים מיניות. אצל גברים זה מדגיש את היכולת שלהם לפעול מתוך כוח, ואצל נשים זה מדגיש את העובדה שהן זמינות מבחינה מינית. אצל אדריאנה אנו רואים את הגירסה הגברית, הכוחנית יותר, מה שמראה באישיותה היא אולי נוטה פחות למיניות הנשית המזמינה והפסיבית, ויותר למיניות הגברית היוזמת והכוחנית.

לסיכום: נראה לי שהמסר די ברור וחד משמעי: אישיות חזקה מאוד, יוזמת, מלאת ביטחון בעצמה במיניות שלה. אין כאן יותר מדי ממדים נסתרים ומשמעויות מורכבות; משהו בסגנון: ‘מה שאתה רואה, זה מה שאתה מקבל’. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You May Also Like

שיקוף והתאמה

התופעה נקראת: Mirroring  באנגלית, שיקוף בעברית, יש לה גם שמות שונים, סינכרוניציה, תנוחת הד, התאמה וכו’. לא מדובר על חיקוי, כי בחיקוי יש התבטלות והעתקה, כאן דווקא התקשורת מביאה לזהות,…
View Post

שני חצאי הפנים

כשנו מתבוננים בתצלום פניו של אדם אנו חושבים שאנו רואים פנים רגילות, אך לרוב אנו מתבוננים בעיוות, אך עיוות כה עדין, שבמבט ראשון לא ניתן לעמוד עליו. למעשה כמעט כל…
View Post